Ustawienia prywatności

Do działania serwisu używamy niezbędnych plików cookies, w tym obsługi sesji. Są one potrzebne do logowania, ustawień języka i podstawowego działania strony.

Możesz dodatkowo zgodzić się na skrypty naszych partnerów jak np. Google używane do reklam i statystyk. Bez tej zgody serwis pozostanie dostępny, ale skrypty poprawiające działanie strony nie zostaną uruchomione.

Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności.

espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama



oferty pracy

   Aktualności ITD
Seria naruszeń z zakresu czasu pracy kierowcy nienormatywnego zespołu pojazdów
Kierujący 73-tonowym zestawem, składającym się z trzech pojazdów, blisko 90 razy naruszył zasady dotyczące wymaganych przerw i odpoczynków. Niedozwolony zespół pojazdów, skierowany został przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego z Radomia, na parking strzeżony.
<a href="/web/gitd/dodatkowe-limity-lipiec"> Dodatkowe limity LIPIEC </a>
INFORMACJA 55/2026
<a href="/web/gitd/zawieszenie-limitu-podstawowego-zezwolen-zagranicznych-w-roku-2027"> Zawieszenie limitu podstawowego zezwoleń zagranicznych w roku 2026 </a>
INFORMACJA 56/2026
<a href="/web/gitd/zawieszenie-limitu-podstawowego-zezwolen-zagranicznych-w-roku-2027"> Zawieszenie limitu podstawowego zezwoleń zagranicznych w roku 2026 </a>
INFORMACJA 56/2026
Trójstronna wymiana szkoleniowa służb kontrolnych Polski, Czech i Niemiec w Hradcu Králové w ramach ECR EGTC
Od 25 do 28 maja czeski Hradec Králové był miejscem trójstronnej wymiany szkoleniowej przedstawicieli służb kontrolnych z Polski, Czech i Niemiec. W spotkaniu uczestniczyli polscy inspektorzy z Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego, przedstawiciele czeskiej Inspekce Silniční Dopravy (INSID) oraz niemieckiego Federalnego Urzędu Logistyki i Mobilności (BALM). Inicjatywa została zrealizowana w ramach współpracy prowadzonej przez Euro Contrôle Route - Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej.
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
Punkt Obsługi Klienta w Białej Podlaskiej - Informacja
INFORMACJA 37/2026
Informacja dot. zmiany lokalizacji Wydziału Weryfikacji Świadectw Kierowcy przy ul. Rzeszowskiej 42 w Nisku.
INFORMACJA 5/2026
Informacja dot. zmiany lokalizacji Wydziału Weryfikacji Świadectw Kierowcy przy ul. Rzeszowskiej 42 w Nisku.
INFORMACJA 5/2026
Punkt Obsługi Klienta w Białej Podlaskiej - informacja
INFORMACJA 1/2026
Informacja w sprawie dofinansowania do tachografów
INFORMACJA 98/2025
INFORMACJA 45/2025
INFORMACJA 45/2025
Informacja w sprawie zasad wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej.
INFORMACJA 15/2025
Informacja w sprawie obowiązku instalacji i stosowania tachografów inteligentnych wersji drugiej w UE
Komisja Europejska uzgodniła z państwami członkowskimi UE, że od 1 stycznia do 28 lutego 2025 r. kierowcy i przewoźnicy drogowi wykonujący międzynarodowe przewozy drogowe po terytorium Unii Europejskiej nie będą karani za brak instalacji tachografu inteligentnego wersji drugiej w pojeździe.
INFORMACJA 90/2024
Portal Klienta iBTM
INFORMACJA 87/2024
Obowiązek rejestracji pojazdów ciężarowych wyjeżdżających z Litwy przez zewnętrzną granicę UE
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Paranoja ze znakami - 40 tys. błędów drogowców

- Ja byłem na głównej - tłumaczy jeden. - Wcale nie, ja miałem pierwszeństwo - wrzeszczy zdenerwowany drugi. Tak naprawdę obaj mieli pierwszeństwo. Skąd zatem stłuczka? Pod jednym ze znaków "droga z pierwszeństwem przejazdu" brakowało informacji, która droga je miała.

Brak określenia zasad pierwszeństwa (przebiegu drogi z pierwszeństwem przejazdu) na skrzyżowaniu dróg, gdzie przecinają się kierunki ruchu, doprowadził do sytuacji, w której obaj kierujący byli pewni swojego pierwszeństwa. Na szczęście opisana wyżej sytuacja nie miała miejsca, choć scenariusz jest wielce prawdopodobny. Z przeprowadzonego przez policję wiosennego przeglądu dróg wynika, że takie nieprawidłowości odnotowano na blisko 5 tys. skrzyżowań. W sumie wszystkich błędów wynikających ze źle oznaczonych dróg jest aż 39 334! A skontrolowano jedynie 201 676 km dróg, czyli nieco ponad połowę całej sieci drogowej kraju.

- O tym, jakie znaki będą stać na danym odcinku drogi, decyduje zarządca drogi - wyjaśnia komisarz Marcin Szyndler z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. - Nikt z nami nie konsultuje projektu organizacji ruchu, ostatecznie zawsze akceptuje go główny inżynier ruchu. My musimy egzekwować jedynie stan, jaki zastaniemy. W skrajnych przypadkach prosić zarządcę o zmianę ustawienia znaków lub przebudowę odcinka drogi lub skrzyżowania - dodaje.

Najczęściej takie wnioski pojawiają się po sezonowych przeglądach dróg. Wspólnie z zarządcami policjanci kontrolują wybrane odcinki sieci drogowej i przekazują im wszelkie nieprawidłowości. Jak wygląda egzekwowanie? - Niektórzy zarządcy często stosują się do naszych uwag, zdarza się jednak, że po raz kolejny w raportach pojawiają się te same nieprawidłowości co rok wcześniej - wyjaśnia Szyndler.

Najczęściej ujawnianymi nieprawidłowościami podczas ostatniego przeglądu okazały się:

- brak tabliczek T-6 (wskazujących pierwszeństwo przejazdu) pod znakami D-1 (droga z pierwszeństwem) i A-7 (Ustąp pierwszeństwa przejazdu) - 4837 nieprawidłowości,

- uszkodzenie strzałek kierunkowych - 3792 nieprawidłowości,

- brak znaku G-1b (słupek wskaźnikowy z dwiema kreskami) - 3560 nieprawidłowości,

- nieprawidłowe oznakowanie i znaki wykluczające się - 1931 nieprawidłowości,

- uszkodzenie oznakowania przejścia dla pieszych - 1333 nieprawidłowości,

- nieusunięcie znaków drogowych po zakończeniu robót drogowych - 1305 nieprawidłowości.

Po kontroli przeprowadzonej przez policję do zarządców dróg trafiło ponad 3 tys. wniosków o usunięcie błędów.

Zupełnie inną rzeczą jest nielogiczne ustawienie znaków lub znaki wykluczające się. Taka sytuacja jest na przykład na Kabatach. - Po jednej stronie ulicy osiedlowej, przy której mieszkam, jest nakaz jazdy prosto, w środku znak o ruchu dwukierunkowym, a na jej końcu zakaz wjazdu - mówi Szyndler. To jednak droga osiedlowa i to spółdzielnia odpowiada za organizację ruchu. A co, jeśli dojdzie tam do kolizji? Winnego wskaże sąd grodzki i niewykluczone, że będzie to właściciel drogi.

(Gazeta Wyborcza - Wysokie Obroty)

więcej: www.gazeta.pl
Dodano: 2006-10-10 14:10:24
   O transporcie (1722)
nr foto artykuł dodano
1 Kliknij i przeczytaj : Dla branży transportowej nadchodzi trudny rok!Dla branży transportowej nadchodzi trudny rok!
Rodzimy transport drogowy (wykonujący 20% przewozów w UE) zmaga się w 2026 r. z narastającym kryzysem, rosnącymi kosztami i brakiem kierowców i mimo silnej pozycji rynkowej narastającą konkurencją.
2026-01-28 10:01:21
2 Kliknij i przeczytaj : Nowe drogi pod koniec rokuNowe drogi pod koniec roku
Końcówka roku obfituje w otwarcia nowych dróg. Jak w ostatnich dniach informuje GDDKiA oddano do użytku m.in przedłużenia A2, S1, S6, S7, S19 i wielu odcinków dróg krajowych. To dobre informacje. A w przyszłym roku ma być podobnie, nowych dróg ma przybyć aż 290km.
2025-12-30 20:12:19
3 Kliknij i przeczytaj : S6 połączyła województwaS6 połączyła województwa
Jak informuje GDDKiA oddano do ruchu S6 od Koszalina do Słupska. To 46 km nowej trasy, dzięki której można przejechać drogą ekspresową ponad 200 km od Goleniowa pod Szczecinem do końca obwodnicy Słupska.
2025-12-22 14:12:15
4 Kliknij i przeczytaj : Kalendarz świąt europejskich na 2026 już dostępnyKalendarz świąt europejskich na 2026 już dostępny
Jak co roku udostępniamy Państwu kalendarz ze świętami europejskimi.
2025-12-18 19:12:15
5 Kliknij i przeczytaj : Branża odczuwa skutki wzrostu kosztówBranża odczuwa skutki wzrostu kosztów
Jak donoszą media w poprzednim kwartale zbankrutowało 120 firm transportowych.
2024-06-17 16:06:12
6 Kliknij i przeczytaj : Uwaga na stare wersje Androida i iOS - koniec wsparcia e-TollUwaga na stare wersje Androida i iOS - koniec wsparcia e-Toll
W związku z informacją MF trzeba do końca stycznia zaktualizować minimalną wersję systemu operacyjnego Android oraz iOS dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET. Od 31 stycznia 2023 r. zakończone będzie wsparcie techniczne dla tych aplikacji zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0. oraz iOS poniżej wersji 14.
2023-01-13 11:01:04
7 Kliknij i przeczytaj : Nowy kalendarz już jestNowy kalendarz już jest
Właśnie udostępniliśmy nowy kalendarz, ze świętami publicznymi w Krajach Europejskich. Prosimy pamiętać, że pomimo, że bardzo staraliśmy się nie popełnić pomyłki, jest ona możliwa proszę więc traktować ten kalendarz jako wskazówkę nie zaś źródło absolutnie pewnej informacji.
2022-12-28 16:12:45
8 Kliknij i przeczytaj : W Korczowej dodano pas dla pustych ciężarówek z UkrainyW Korczowej dodano pas dla pustych ciężarówek z Ukrainy
Na skutek protestu przewoźników Straż Graniczna zdecydowała się na usprawnienie ruchu na przejściu w Korczowej poprzez dodanie pasa odpraw dla pustych ciężarówek wracających z Ukrainy
2022-09-12 19:09:43
9 Kliknij i przeczytaj : Liczenie ruchu na drogach wojewódzkichLiczenie ruchu na drogach wojewódzkich
GDDKiA opublikowała wyniki pomiarów na drogach wojewódzkich, przeprowadzonych przez poszczególnych zarządców dróg wojewódzkich zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez GDDKiA.
2022-01-14 14:01:48
10 Kliknij i przeczytaj : S19 trochę dłuższaS19 trochę dłuższa
Od świąt Bożego Narodzenia droga ekspresowa S19 jest dłuższa o 8 kilometrów. Do ruchu oddano odcinek pomiędzy węzłami Łowisko a Sokołów Małopolski Północ. W rezultacie w Podkarpackiem kierowcy mają już do dyspozycji bez mała 76 kilometrów szlaku Via Carpatia, z których 45 oddalno w bieżącym roku.
2021-12-29 12:12:32
11 Kliknij i przeczytaj : Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Do siego rokuWesołych Świąt Bożego Narodzenia i Do siego roku
Wszystkiego dobrego wszystkim użytkownikom serwisu: A przede wszystkim Spokojnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i zupełnie innego, lepszego Nowego roku życzy cały zespół eSpedytor.pl
2021-12-24 13:12:55
12 Kliknij i przeczytaj : Już jest. Kalendarz na 2022Już jest. Kalendarz na 2022
Wiemy z Waszych maili, że czekacie na to - kalendarz świąt narodowych w krajach europejskich. No to właśnie dodaliśmy go do strony!
2021-12-21 14:12:44
13 Kliknij i przeczytaj : Uwaga na zły kierunekUwaga na zły kierunek
W kilku miejscach, przy drogach szybkiego ruchu zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, zostały ustawione charakterystyczne tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed wjazdem pod prąd. To początek naszych działań. Analizujemy wszystkie potencjalne miejsca, a w pierwszej kolejności tablice pojawią się tam, gdzie kierowcy wjeżdżają pod prąd na drogę szybkiego ruchu.
2021-07-26 13:07:24
14 Kliknij i przeczytaj : Rejestracja w systemie e-TOLLRejestracja w systemie e-TOLL
Ministerstwo Finansów uruchamia rejestrację w systemie e-TOLL oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta. Rejestracja jest krótkim i intuicyjnym procesem, który można przeprowadzić całkowicie online. Kolejnym etapem wdrożenia nowego systemu, będzie uruchomienie w czerwcu br. poboru opłat w systemie e-TOLL.
2021-05-30 17:05:51
15 Kliknij i przeczytaj : Zakazy ruchu - majówkaZakazy ruchu - majówka
Gdyby ktoś zapomniał przypominamy, ze majówka objęta jest zakazem ruchu dotyczącym ciężkiego (ponad 12T) transportu.
2021-04-30 20:04:15
16 Kliknij i przeczytaj : Opłaty na sieci autostrad w zarządzie GDDKiA bez zmianOpłaty na sieci autostrad w zarządzie GDDKiA bez zmian
Korzystanie z większości blisko 4269 km dróg szybkiego ruchu w Polsce jest bezpłatne dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Dotyczy to wszystkich dróg ekspresowych i dużej części autostrad. Przypomnijmy, że sieć autostrad w Polsce ma długość ok. 1712 km, a opłaty za przejazd pojazdami poniżej 3,5 tony ponosimy na odcinkach autostrad o łącznej długości ok. 712 km. Przejazd pozostałym blisko 1000 km autostrad jest bezpłatny.
2021-02-16 17:02:18
17 Kliknij i przeczytaj : UE propozycje na pandemięUE propozycje na pandemię
25 stycznia 2021 r. Komisja zaproponowała aktualizację skoordynowanego podejścia do swobody przemieszczania się. Na końcu artykułu link do strony z czasami oczekiwania na granicach w UE
2021-01-31 19:01:02
18 Kliknij i przeczytaj : Wesołych ŚwiątWesołych Świąt
eSpedytor składa najserdeczniejsze życzenia Świąt Bożego Narodzenia! Zdrowych, w tym roku przede wszystkim, wesołych i pogodnych Świąt życzymy wszystkim, ale szczególnie tym, którzy utknęli w trasie i nie mogą dotrzeć do domu na czas. Wróćcie szybko i bezpiecznie wprost pod choinkę!
2020-12-24 13:12:10
19 Kliknij i przeczytaj : Nowy odcinek A1 oddanyNowy odcinek A1 oddany
GDDKiA informuje, że gotowe jest już kolejne 8 kilometrów betonowej jezdni przyszłej autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową. Właśnie nowy odcinek, jeszcze nie w standardzie autostrady,oddano do użytku kierowców.
2020-10-24 10:10:42
20 Kliknij i przeczytaj : Jak określić ile miejsca potrzeba do transportu mojego ładunku?Jak określić ile miejsca potrzeba do transportu mojego ładunku?
To jak ocenić ilość/wielkość rzeczy, które będą transportowane jest zagadnieniem zastanawiającym wiele osób. Jeżeli więc planujesz transport ładunku, poniższe informację mogą Cię zaciekawić.
2020-08-25 22:08:46
Zobacz wszystkie (1722) artykuły


    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie33
2kujawsko-pomorskie12
3lubelskie27
4lubuskie26
5mazowieckie22
6małopolskie32
7opolskie26
8podkarpackie50
9podlaskie28
10pomorskie26
11śląskie32
12świętokrzyskie20
13warmińsko-mazurskie29
14wielkopolskie23
15zachodniopomorskie25
16łódzkie7

    Czas oczekiwania na granicach
10-6-2026 godz. 4
Przejścieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 0 0 0
Bezledy 0 0 0 0 0 0
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 0
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 0 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 2 0 1 0 0
Hrebenne 0 6 0 0 0 0
Zosin 0 1 0 0 0 0
Korczowa 0 2 0 1 0 1
Medyka 0 0 0 0 0 0
Kroscienko 0 0 0 0 0 0
Grzechotki 0 0 0 0 0 2

   Kursy walut od dnia 2026-06-09
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,64023,7138
dolar australijski1AUD2,56902,6210
dolar kanadyjski1CAD2,61142,6642
euro1EUR4,20144,2862
forint (Węgry)100HUF1,18081,2046
frank szwajcarski1CHF4,57094,6633
funt szterling1GBP4,86014,9583
jen (Japonia)100JPY2,27462,3206
korona czeska1CZK0,17330,1769
korona duńska1DKK0,56210,5735
korona norweska1NOK0,38490,3927
korona szwedzka1SEK0,38640,3942
SDR (MFW)1XDR4,94045,0402


   Święta w Europie do 8-09-2026
Data Kraj Uwagi
12-6-26Rosjawszędzie
20-6-26Szwecjawszędzie
20-6-26Finlandiawszędzie
22-6-26Chorwacjawszędzie
23-6-26SzwajcariaL
23-6-26Łotwawszędzie
23-6-26Luksemburgwszędzie
23-6-26Estoniawszędzie
24-6-26Łotwawszędzie
24-6-26Litwawszędzie
24-6-26Estoniawszędzie
25-6-26Słoweniawszędzie
28-6-26Ukrainawszędzie
29-6-26SzwajcariaL
03-7-26Białoruśwszędzie
05-7-26SłowacjaR
05-7-26CzechyR
06-7-26Litwawszędzie
06-7-26Czechywszędzie
14-7-26Francjawszędzie
17-7-26TurcjaR
18-7-26TurcjaR
19-7-26TurcjaR
20-7-26TurcjaR
21-7-26Belgiawszędzie
01-8-26Szwajcariawszędzie
03-8-26Irlandiawszędzie
05-8-26Chorwacjawszędzie
15-8-26WłochyR
15-8-26SzwajcariaL,R
15-8-26SłoweniaR
15-8-26RumuniaR
15-8-26PortugaliaR
15-8-26POLSKAR
15-8-26LuksemburgR
15-8-26LitwaR
15-8-26HiszpaniaR
15-8-26GrecjaR
15-8-26FrancjaR
15-8-26ChorwacjaR
15-8-26BelgiaR
15-8-26AndoraR
15-8-26AustriaR
20-8-26Węgrywszędzie
20-8-26Estoniawszędzie
24-8-26Ukrainawszędzie
29-8-26Słowacjawszędzie
31-8-26W.Brytaniawszędzie
01-9-26Słowacjawszędzie
06-9-26Bułgariawszędzie
08-9-26Andorawszędzie
90 days


   Ceny ON w Europie 20.12.2025
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Bułgaria 5.78 17.30
POLSKA 6.17 16.21
Litwa 6.23 16.05
Czechy 6.26 15.97
Rumunia 6.33 15.80
Słowenia 6.40 15.63
Luksemburg 6.48 15.43
Słowacja 6.51 15.36
Węgry 6.58 15.20
Estonia 6.63 15.08
Hiszpania 6.65 15.04
Finlandia 6.73 14.86
Łotwa 6.73 14.86
Szwecja 6.89 14.51
Grecja 6.94 14.41
Austria 7.01 14.27
Irlandia 7.04 14.20
Niemcy 7.14 14.01
Portugalia 7.24 13.81
Włochy 7.42 13.48
Francja 7.44 13.44
Holandia 7.45 13.42
Belgia 7.63 13.11
Norwegia 7.68 13.02
W.Brytania 7.78 12.85
Dania 8.20 12.20
Szwajcaria 8.30 12.05

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!



   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2025 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Aktualności Transportu | Paranoja ze znakami - 40 tys. błędów drogowców. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.