espedytor- transport - ładunki - spedycja

Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony
    szukaj
    wizytówki
    ogłoszenia
    pojazdy
    ładunki
    moje konto
   Reklama



oferty pracy

   Aktualności ITD
Termin ważności zezwoleń z kontyngentu 2025
INFORMACJA 104/2025
Nielegalny transport odpadów samochodowych
Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili transport pociętych samochodów osobowych oraz ich części, które transportowano bez wymaganego zezwolenia, dokumentów przewozowych oraz wpisu do rejestru. Nieprawidłowości dotyczyły także sposobu zabezpieczenia ładunku oraz oznakowania pojazdu.
Odbiór zezwoleń EKMT z kontyngentu 2026
INFORMACJA 102/2025
Niedostępność Portalu Klienta iBTM w dniu 10 grudnia.
INFORMACJA 100/2025
Podział zezwoleń EKMT z kontyngentu 2026
INFORMACJA 99/2025
wszystkie komunikaty

   BTM informuje
Informacja w sprawie dofinansowania do tachografów
INFORMACJA 98/2025
INFORMACJA 45/2025
INFORMACJA 45/2025
Informacja w sprawie zasad wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej.
INFORMACJA 15/2025
Informacja w sprawie obowiązku instalacji i stosowania tachografów inteligentnych wersji drugiej w UE
Komisja Europejska uzgodniła z państwami członkowskimi UE, że od 1 stycznia do 28 lutego 2025 r. kierowcy i przewoźnicy drogowi wykonujący międzynarodowe przewozy drogowe po terytorium Unii Europejskiej nie będą karani za brak instalacji tachografu inteligentnego wersji drugiej w pojeździe.
INFORMACJA 90/2024
Portal Klienta iBTM
INFORMACJA 87/2024
Obowiązek rejestracji pojazdów ciężarowych wyjeżdżających z Litwy przez zewnętrzną granicę UE
INFORMACJA 86/2024
Wysyłanie pism drogą elektroniczną
INFORMACJA 84/2024
Otwarcie Punktu Obsługi Klienta BTM w Białej Podlaskiej
INFORMACJA 84/2024
Otwarcie Punktu Obsługi Klienta BTM w Białej Podlaskiej
INFORMACJA 83/2024
Dodatkowe Limity Grudzień
wszystkie komunikaty

   Reklama

eSpedytor prowadzi pozytywny ranking firm transportowych . Ponadto za pośrednictwem naszego katalogu znajdziesz firmy oferujące Wolne ładunki. Dodatkowe informacje odnajdziesz w serwisach informacyjnych eSpedytora, jak np. w blogu transportowym znajdziesz sporo wiedzy.


Chorwacja: Uwaga firmy transportowe

W związku z  częstymi przypadkami zatrzymywania na granicy kierowców polskich samochodów ciężarowych nie posiadających zezwoleń transportowych wymaganych przez władze chorwackie Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Zagrzebiu zwraca uwagę na potrzebę przestrzegania obowiązujących w tym zakresie wymogów.

Przewóz towarów  do Chorwacji lub w tranzycie  przez Chorwację możliwy jest w przypadku posiadania przez firmy przewozowe właściwych zezwoleń transportowych, które możny uzyskać w Biurze Obsługi Transportu Międzynarodowego Ministerstwa Infrastruktury.  Warszawa ul. Prosta 69  , informacja tel. 004822/5729717       004822/5729717     e-mail : botm@botm.gov.plAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Na stronie internetowej BOTM można zapoznać się z rodzajami zezwoleń transportowych wymaganych w obrocie towarowym z Chorwacją : www.botm.gov.pl

Wyjątkowo nie są wymagane zezwolenia transportowe na przewóz towarów pojazdami o ładowności nieprzekraczającej 3,5 t lub masie całkowitej do 6 t ( łącznie z przyczepą lub naczepą).

W przeciwnym przypadku próba przewozu towarów bez zezwolenia kończy się nałożeniem wysokiej kary  przez inspektorów ds. transportu (aktualnie jest to równowartość ok. 2.000 Euro) i zatrzymaniem kierowcy wraz z pojazdem na granicy lub w urzędzie celnym do czasu uregulowania kary.


źródło: WPHI w Zagrzebiu

Dodano: 2010-12-07 14:12:08
   O transporcie (1719)
nr foto artykuł dodano
1 Kliknij i przeczytaj : Kalendarz świąt europejskich na 2026 już dostępnyKalendarz świąt europejskich na 2026 już dostępny
Jak co roku udostępniamy Państwu kalendarz ze świętami europejskimi.
2025-12-18 19:12:15
2 Kliknij i przeczytaj : Branża odczuwa skutki wzrostu kosztówBranża odczuwa skutki wzrostu kosztów
Jak donoszą media w poprzednim kwartale zbankrutowało 120 firm transportowych.
2024-06-17 16:06:12
3 Kliknij i przeczytaj : Uwaga na stare wersje Androida i iOS - koniec wsparcia e-TollUwaga na stare wersje Androida i iOS - koniec wsparcia e-Toll
W związku z informacją MF trzeba do końca stycznia zaktualizować minimalną wersję systemu operacyjnego Android oraz iOS dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET. Od 31 stycznia 2023 r. zakończone będzie wsparcie techniczne dla tych aplikacji zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0. oraz iOS poniżej wersji 14.
2023-01-13 11:01:04
4 Kliknij i przeczytaj : Nowy kalendarz już jestNowy kalendarz już jest
Właśnie udostępniliśmy nowy kalendarz, ze świętami publicznymi w Krajach Europejskich. Prosimy pamiętać, że pomimo, że bardzo staraliśmy się nie popełnić pomyłki, jest ona możliwa proszę więc traktować ten kalendarz jako wskazówkę nie zaś źródło absolutnie pewnej informacji.
2022-12-28 16:12:45
5 Kliknij i przeczytaj : W Korczowej dodano pas dla pustych ciężarówek z UkrainyW Korczowej dodano pas dla pustych ciężarówek z Ukrainy
Na skutek protestu przewoźników Straż Graniczna zdecydowała się na usprawnienie ruchu na przejściu w Korczowej poprzez dodanie pasa odpraw dla pustych ciężarówek wracających z Ukrainy
2022-09-12 19:09:43
6 Kliknij i przeczytaj : Liczenie ruchu na drogach wojewódzkichLiczenie ruchu na drogach wojewódzkich
GDDKiA opublikowała wyniki pomiarów na drogach wojewódzkich, przeprowadzonych przez poszczególnych zarządców dróg wojewódzkich zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez GDDKiA.
2022-01-14 14:01:48
7 Kliknij i przeczytaj : S19 trochę dłuższaS19 trochę dłuższa
Od świąt Bożego Narodzenia droga ekspresowa S19 jest dłuższa o 8 kilometrów. Do ruchu oddano odcinek pomiędzy węzłami Łowisko a Sokołów Małopolski Północ. W rezultacie w Podkarpackiem kierowcy mają już do dyspozycji bez mała 76 kilometrów szlaku Via Carpatia, z których 45 oddalno w bieżącym roku.
2021-12-29 12:12:32
8 Kliknij i przeczytaj : Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Do siego rokuWesołych Świąt Bożego Narodzenia i Do siego roku
Wszystkiego dobrego wszystkim użytkownikom serwisu: A przede wszystkim Spokojnych rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i zupełnie innego, lepszego Nowego roku życzy cały zespół eSpedytor.pl
2021-12-24 13:12:55
9 Kliknij i przeczytaj : Już jest. Kalendarz na 2022Już jest. Kalendarz na 2022
Wiemy z Waszych maili, że czekacie na to - kalendarz świąt narodowych w krajach europejskich. No to właśnie dodaliśmy go do strony!
2021-12-21 14:12:44
10 Kliknij i przeczytaj : Uwaga na zły kierunekUwaga na zły kierunek
W kilku miejscach, przy drogach szybkiego ruchu zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, zostały ustawione charakterystyczne tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed wjazdem pod prąd. To początek naszych działań. Analizujemy wszystkie potencjalne miejsca, a w pierwszej kolejności tablice pojawią się tam, gdzie kierowcy wjeżdżają pod prąd na drogę szybkiego ruchu.
2021-07-26 13:07:24
11 Kliknij i przeczytaj : Rejestracja w systemie e-TOLLRejestracja w systemie e-TOLL
Ministerstwo Finansów uruchamia rejestrację w systemie e-TOLL oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta. Rejestracja jest krótkim i intuicyjnym procesem, który można przeprowadzić całkowicie online. Kolejnym etapem wdrożenia nowego systemu, będzie uruchomienie w czerwcu br. poboru opłat w systemie e-TOLL.
2021-05-30 17:05:51
12 Kliknij i przeczytaj : Zakazy ruchu - majówkaZakazy ruchu - majówka
Gdyby ktoś zapomniał przypominamy, ze majówka objęta jest zakazem ruchu dotyczącym ciężkiego (ponad 12T) transportu.
2021-04-30 20:04:15
13 Kliknij i przeczytaj : Opłaty na sieci autostrad w zarządzie GDDKiA bez zmianOpłaty na sieci autostrad w zarządzie GDDKiA bez zmian
Korzystanie z większości blisko 4269 km dróg szybkiego ruchu w Polsce jest bezpłatne dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Dotyczy to wszystkich dróg ekspresowych i dużej części autostrad. Przypomnijmy, że sieć autostrad w Polsce ma długość ok. 1712 km, a opłaty za przejazd pojazdami poniżej 3,5 tony ponosimy na odcinkach autostrad o łącznej długości ok. 712 km. Przejazd pozostałym blisko 1000 km autostrad jest bezpłatny.
2021-02-16 17:02:18
14 Kliknij i przeczytaj : UE propozycje na pandemięUE propozycje na pandemię
25 stycznia 2021 r. Komisja zaproponowała aktualizację skoordynowanego podejścia do swobody przemieszczania się. Na końcu artykułu link do strony z czasami oczekiwania na granicach w UE
2021-01-31 19:01:02
15 Kliknij i przeczytaj : Wesołych ŚwiątWesołych Świąt
eSpedytor składa najserdeczniejsze życzenia Świąt Bożego Narodzenia! Zdrowych, w tym roku przede wszystkim, wesołych i pogodnych Świąt życzymy wszystkim, ale szczególnie tym, którzy utknęli w trasie i nie mogą dotrzeć do domu na czas. Wróćcie szybko i bezpiecznie wprost pod choinkę!
2020-12-24 13:12:10
16 Kliknij i przeczytaj : Nowy odcinek A1 oddanyNowy odcinek A1 oddany
GDDKiA informuje, że gotowe jest już kolejne 8 kilometrów betonowej jezdni przyszłej autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową. Właśnie nowy odcinek, jeszcze nie w standardzie autostrady,oddano do użytku kierowców.
2020-10-24 10:10:42
17 Kliknij i przeczytaj : Jak określić ile miejsca potrzeba do transportu mojego ładunku?Jak określić ile miejsca potrzeba do transportu mojego ładunku?
To jak ocenić ilość/wielkość rzeczy, które będą transportowane jest zagadnieniem zastanawiającym wiele osób. Jeżeli więc planujesz transport ładunku, poniższe informację mogą Cię zaciekawić.
2020-08-25 22:08:46
18 Kliknij i przeczytaj : A2 dłuższa o 15 kmA2 dłuższa o 15 km
W piątek 14 sierpnia, około południa, kierowcy wjadą na autostradę A2 pomiędzy węzłem Lubelska a początkiem obwodnicy Mińska Mazowieckiego. To pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy ze starej DK2 pomiędzy węzłem Halinów a Mińskiem Maz. i skrócić czas przejazdu. Ponadto, kierowcy będą mogli korzystać z dwóch łącznic na węźle Lubelska w ciągu S17 relacji Siedlce - Lublin.
2020-08-14 17:08:54
19 Kliknij i przeczytaj : Kierowcy będą pracować dłużejKierowcy będą pracować dłużej
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk informuje, że Polska postanowiła wprowadzić tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów dotyczących czasy pracy w stosunku do kierowców wykonujących krajowe i międzynarodowe przewozy drogowe rzeczy i osób.
2020-04-17 12:04:20
20 Kliknij i przeczytaj : Radosnych Świąt Wielkiej NocyRadosnych Świąt Wielkiej Nocy
W tym tak trudnym czasie trzeba sobie przypomnieć, że nadchodzące święta są świętami NADZIEI. Będzie lepiej, czego wszystkim użytkownikom serwisu życzymy z całego serca.
2020-04-09 11:04:59
Zobacz wszystkie (1719) artykuły







Google
 

    Szybkie ogłoszenia - ładunki

    Utrudnienia i pogoda na drogach
Lp.województwoIlość utrudnień
1dolnośląskie20
2kujawsko-pomorskie7
3lubelskie17
4lubuskie19
5mazowieckie47
6małopolskie16
7opolskie8
8podkarpackie30
9podlaskie28
10pomorskie19
11śląskie35
12świętokrzyskie17
13warmińsko-mazurskie25
14wielkopolskie10
15zachodniopomorskie11
16łódzkie7

    Czas oczekiwania na granicach
2025-12-20 godz. 0
Przejœcieciężarowe autokaryosobowe
do z do z do z
Bobrowniki 0 0 0 0 0 0
Terespol 0 0 0 3 0 2
Bezledy 0 0 0 0 0 4
Gronowo 0 0 0 0 0 0
Goldap 0 0 0 0 0 0
Kuznica 0 0 0 0 0 1
Polowce 0 0 0 0 0 0
Koroszczyn 0 5 0 0 0 0
Slawatycze 0 0 0 0 0 0
Dorohusk 0 29 0 4 0 0
Hrebenne 0 15 0 2 0 0
Zosin 0 2 0 0 0 1
Korczowa 0 23 0 0 0 1
Medyka 0 14 0 0 0 2
Kroscienko 0 2 0 0 0 0
Grzechotki 0 1 0 0 0 5

   Kursy walut od dnia 2025-12-18
Waluta Kod skup sprzed.
dolar amerykański1USD3,54993,6217
dolar australijski1AUD2,35192,3995
dolar kanadyjski1CAD2,57762,6296
euro1EUR4,16784,2520
forint (Węgry)100HUF1,07431,0961
frank szwajcarski1CHF4,46234,5525
funt szterling1GBP4,74374,8395
jen (Japonia)100JPY2,28292,3291
korona czeska1CZK0,17090,1743
korona duńska1DKK0,55780,5690
korona norweska1NOK0,34780,3548
korona szwedzka1SEK0,38200,3898
SDR (MFW)1XDR4,90004,9990


   Święta w Europie do 20-03-2026
Data Kraj Uwagi
01-1-26Turcjawszędzie
01-1-26Serbiawszędzie
01-1-26Ukrainawszędzie
01-1-26Włochywszędzie
01-1-26Węgrywszędzie
01-1-26W.Brytaniawszędzie
01-1-26Rosjawszędzie
01-1-26Szwecjawszędzie
01-1-26Szwajcariawszędzie
01-1-26Słoweniawszędzie
01-1-26Słowacjawszędzie
01-1-26Rumuniawszędzie
01-1-26Portugaliawszędzie
01-1-26POLSKAwszędzie
01-1-26Norwegiawszędzie
01-1-26Niemcywszędzie
01-1-26Łotwawszędzie
01-1-26Luksemburgwszędzie
01-1-26Litwawszędzie
01-1-26Irlandiawszędzie
01-1-26Hiszpaniawszędzie
01-1-26Holandiawszędzie
01-1-26Grecjawszędzie
01-1-26Francjawszędzie
01-1-26Finlandiawszędzie
01-1-26Estoniawszędzie
01-1-26Daniawszędzie
01-1-26Czechywszędzie
01-1-26Chorwacjawszędzie
01-1-26Bułgariawszędzie
01-1-26BiHwszędzie
01-1-26Białoruśwszędzie
01-1-26Belgiawszędzie
01-1-26Andorawszędzie
01-1-26Austriawszędzie
02-1-26SzwajcariaL
02-1-26Rumuniawszędzie
02-1-26BiHwszędzie
02-1-26Białoruśwszędzie
06-1-26WłochyR
06-1-26SzwecjaR
06-1-26SzwajcariaL,R
06-1-26SłowacjaR
06-1-26POLSKAR
06-1-26HiszpaniaR
06-1-26GrecjaR
06-1-26FinlandiaR
06-1-26ChorwacjaR
06-1-26AndoraR
06-1-26AustriaR
07-1-26SerbiaR
07-1-26UkrainaR
07-1-26RosjaR
07-1-26BiHR
07-1-26BiałoruśR
08-2-26Słoweniawszędzie
15-2-26Serbiawszędzie
16-2-26Serbiawszędzie
16-2-26Litwawszędzie
23-2-26Rosjawszędzie
24-2-26Estoniawszędzie
01-3-26SzwajcariaL
01-3-26BiHwszędzie
02-3-26GrecjaR
03-3-26Bułgariawszędzie
08-3-26Ukrainawszędzie
08-3-26Rosjawszędzie
08-3-26Białoruśwszędzie
11-3-26Litwawszędzie
14-3-26Andorawszędzie
15-3-26Węgrywszędzie
17-3-26Irlandiawszędzie
19-3-26SzwajcariaL,R
90 days


   Ceny ON w Europie 28.12.2022
Państwo  PLN/litr  Ilość litrów za 100PLN
Słowenia 7.05 14.18
Rumunia 7.23 13.83
Bułgaria 7.31 13.68
Czechy 7.47 13.39
Luksemburg 7.51 13.32
Portugalia 7.55 13.25
Łotwa 7.57 13.21
Słowacja 7.66 13.05
POLSKA 7.66 13.05
Litwa 7.76 12.89
Hiszpania 7.88 12.69
Włochy 7.88 12.69
Węgry 8.11 12.33
Francja 8.22 12.17
Irlandia 8.24 12.14
Belgia 8.40 11.90
Grecja 8.41 11.89
Austria 8.42 11.88
Niemcy 8.55 11.70
Estonia 8.64 11.57
Holandia 8.77 11.40
Dania 9.22 10.85
Finlandia 9.22 10.85
Norwegia 9.67 10.34
Szwajcaria 9.72 10.29
W.Brytania 9.85 10.15
Szwecja 9.93 10.07

   Reklama w serwisie

Cennik reklam

w serwisie eSpedytor. Cennik nie dotyczy ogłoszeń o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach!



   Partnerzy mili sercu

Jeżeli masz zaœ już dość transportu, a musisz odwalić papierkową robotę w biurze, przydadzą się Ci darmowe arkusze Excela. Po godzinach pracy zobacz swoje zdjęcia dzieci bo są dobrym wypoczynkiem. A w ramach rozwoju polecamy serwis poświęcony metodzie elementów skończonych. Na koniec całkowicie wypoczynkowo pooglądaj sobie zdjęcia zwierząt.


: wizytówki : : pojazdy : : ładunki : : baza firm : : moje konto : :katalog:
: Porady prawne: : ogłoszenia : : forum : : regulamin : : pomoc : : o nas : : kontakt :
© cybro: :2002 - 2025 : Transport : Spedycja : eSpedytor.pl  
eSpedytor.pl -Aktualności Transportu | Chorwacja: Uwaga firmy transportowe. Tutaj możesz umieścić informację swoich wolnych pojazdach (wolny ciągnik, wolny bus, ciężarówka) w dziale wolne pojazdy, a w dziala giełda ładunków - wolne ładunki do przewiezienia. Twoja firma transportowa może założyć wizytówkę, na której zaprezentuje się, a osoby odwiedzające zobaczą wszystkie zamieszczone ogłoszenia o wolnych pojazdach lub ładunkach. Spedycja i Spedytorzy i inne przedsiębiorstwa mają możliwość pozostawienia swoich ogłoszeń dotyczących chęci kupna lub sprzedania pojazdów, samochodów, ciężarówek, busów i innych rzeczy. Za pomocą naszego serwisu spedycja i transport może także zamieścić ogłoszenie o poszukiwaniu pracy lub ofertę pracy. Na forum dysksutujesz o wszystkich aspektach działania firm transportowych, spedycyjnych, transporcie międzynarodowym i krajowym, TIR itp. Pozostawienie na naszym serwisie swoich informacji o własnych pojazdach, maszynach, samochodach czy ładunkach to gwarancja sukcesu dla Twojego Przedsiębiorstwa. Strona espedytor.pl korzysta z plików cookies (ciasteczek). Więcej w regulaminie strony.